טרנד לוהט וקיצי: גינה על הגג

גינות בעלות צמחים עשירים, פרחים אקזוטיים וריחות טבעיים הפכו לחלק אינטגרלי ומשמעותי בחיינו. בעקבות הטכנולוגיה, הקדמה והמרדף התעשייתי, זנחנו את החיבור לטבע ובאמצעות בניינים שמשתרעים לגובה, המון אנשים מוצאים עצמם מתגוררים בדירות ואין באפשרותם לטפח גינה שתפקידה להכניס אור טבעי לחיינו. 

לכן, חברת "נובט" פיתחה שיטה ייחודית לטיפוח גינה על הגג שתאפשר גם לדיירים ששוהים בבניין ליהנות מפינת טבע קסומה ומופלאה. בכדי ליצור את הפלטפורמה הנכונה והמדויקת עבור הגינות הללו, יש צורך להתאים את הכלים הנכונים ביותר, החל מאדניות מתכת מיוחדות וקלות משקל, חומרים עמידים ועד כדי פתרונות טכנולוגיים עבור השקיה ופריקת המים.

היתרונות של גינת גג

מעבר לכך שאנו נחשפים לצומח ולטבע מדובר על פינה שמשפיעה עלינו גם בפן הנפשי. מחקרים רבים הוכיחו שמקום פסטורלי ושקט יכול להפיג אצלנו את המתח ולגרום לנו למצוא שלווה פנימית עמוקה. 

מעבר לכך, תוכלו לשתול בגינה פרחים, שיחים עצים ואפילו צמחיי תבלין שיכולים לשמש אתכם כאשר אתם רוצים להכין מנה מיוחדת ליקירכם או אפילו סתם להתפנק באיזה כוס תה בעיצומו של החורף. 

הכנה מראש

בכדי להקים גינה ראויה ומעוצבת על גג הבית או הבניין יש להכין את המשטח בצורה אבסולוטית. תחילה, יש לוודא שאיטום הגג עמיד ואין בלאי כגון סדקים ושברים שעלולים לגרום לנזקים עתידיים. בנוסף, רצוי לוודא שיש מספיק פתחי ניקוז שמסוגלים להתמודד עם השקיית שיחים עצים והצמחים השונים. 

מבחינה עיצובית, רצוי להתאים את האופן העיצובי של הגינה לסביבה הכוללת בכדי שתהיה זרימה עיצובית איכותית. אדניות  מתכת, בכל צורה גוון וגודל  הם רק חלק קטן מהמגוון העצום שחברת "נובט" פורסת בפניכם. חשוב לציין, בחירת האדנית תעשה רק לאחר בחירת הצמחייה בגלל גודלם של השורשים. 

בנוסף, חשוב מאוד לשמור על המשקל שהגג נושא. עודף משקל עלול ליצור שברים במשטח ובמקרה כזה יש צורך לפנות את כל הגינה ולהתחיל את התהליך מחדש. גם בנוגע לגובה הגינה צריך לשים לב ולדאוג שהצמחים והעצים אינם נוגעים בכבלים שפרוסים מעליהם.

אז אם אתם גם מעוניינים להתחיל בפרויקט גינה על הגג, צרו עמנו קשר באתר האינטרנט שלנו ואנו נשמח ליצור עבורכם את גינת החלומות.

גינה על הגג

צרו קשר
חייגו: 050-5295569
רוצים שנחזור אליכם?
השאירו פנייתכם כאן