מתיחת פנים אולטימטיבית: גינות מעוצבות

 

מרבית האלמנטים של עולם העיצוב ככלל, וגינות מעוצבות כפרט נשענים על קווים מנחים. 

החל מגזע העץ, קו האופק ועד כדי כיסוח הדשא, תמיד מומלץ לשקול ולקחת בחשבון את הקו העיצובי שאתם מוסיפים לגינתכם.

ישנן 4 דרכים עיקריות לתאר קווים עיצוביים לגינה: מעוקלים, ישרים, אנכיים ואופקיים. כולם חשובים וקריטיים בכדי ליצור את הגינה האופטימלית עבורכם ולכל אחד מהם יש אפקטים שונים על הנוף העיצובי. גינות מעוצבות דורשות הרבה תכנון מראש, ידע מקצועי ויכולת ביצוע גבוהה ולכן רצוי לצבור כמה שיותר אינפורמציה לפני התחלת פרויקט של עיצוב הגינה.

חשיבות הטקסטורה בצמחים

טקסטורה מסוגלת לעורר תגובה רגשית אצל אנשים, ולכן המרקם בצמחים בעל חשיבות רבה. תוכלו להשתמש בטקסטורה בכדי ליצור ניגודיות בקבוצות הצמחים השונים שאתם שותלים בגינה או כדי למזער קווי ארכיטקטורה. 

המאפיינים של המרקם מחלקים את הצמחים לשלוש קבוצות עיקריות: מרקם גס, בינוני ועדין. למרקם גס בצמחים ישנם מרכיבים בולטים בעיקר בעלים, לדוגמא, עלי ריבס. המרקם שלהם מגוון מאוד והם בעלי קני שורש עבים במיוחד. ניתן לחוש אותם ולהבחין בתבליטים השונים על הצמח.

לעומת זאת, הצמחים בעלי מרקם עדין כוללים שרכים ועשבים ולרוב מדובר על עלים ושורשים חלקים ביותר ללא כל תבליט מסוים. מרקמים בינוניים ממוקמים בין שני הקצוות הללו.

הטקסטורה עוזרת ליצור שינוי וגיוון ולכן גינות מעוצבות בעלות מרקמים שונים מושכות את עין המתבונן וגורמות לנוף להיראות מיוחד וססגוני.

צורות ומבנה הצמח

גינות מעוצבות ללא מבנה חזק וברור, ניגודיות בין הצמחים וצורות מיוחדות גורמות לאובייקטים להיראות משעממים וחסרי חיים. מטרתם של כל האלמנטים הללו ליצור חלוקה בשטח, ליצור הקף שטחים ולספק עניין אדריכלי. בנוסף, קבוצות צמחים מנוגדות מייצגות יצירתיות בנוף ואפקטים שונים.

צורות עגולות, לדוגמא שיחי עץ או שיחי ברבי מוסיפות הגדרה ויציבות לגינה. לעומתן, צורות מתוחכמות יוצרות קצב וזרימה גועשת ולכן מומלץ ביותר לנסות ולשלב בין השניים.

אז אם גם אתם חולמים על גינה מעוצבת לביתכם, תוכלו ליצור קשר עם המומחים של "נובט" ואנו נשמח לתכנן לכם את הגינה ללא עלות. בנוסף, באמצעות שליחת סרטון או שרטוט של גינתכם תוכלו לתאם פגישה ולקבל את כל האינפורמציה הרלוונטית. 

במשתלת נובט במושב רשפון תוכלו להכיר את רוב הצמחים שמותאמים לתנאי מרכז הארץ . צמחים רב שנתיים פורחים לפי עונות השנה עם טיפול מנימליסטי.

 

גינות מעוצבות 

 

צרו קשר
חייגו: 050-5295569
רוצים שנחזור אליכם?
השאירו פנייתכם כאן