הקמת גינה איכותית ומעוצבת – המדריך המלא

 

לפני שאתם רצים למשתלות השונות ומחפשים אחר הרכישה האולטימטיבית, נסו לפענח מה מטרת הגינה שלכם – האם אתם מדמיינים את עצמכם יושבים תחת הצל הנעים בחודשי הקיץ לשירם של הציפורים? אולי אתם בכלל מעוניינים בגינה בכדי לגדל ירקות אורגניים לסלט היומי? או שמטרתה של הגינה היא בכלל אך ורק מסיבות אסתטיות ועיצוביות?

מומלץ מאוד לשוטט ברשת, לחקור את הנושאים השונים ולקבל רעיונות, כמו איזה צמחים הייתם רוצים שישתלו בגינה או דברים שתבנו בה. ככל שתבצעו מחקר מקיף ויסודי יותר כך תבינו איך לבצע הקמת גינה באופן היעיל ביותר.

שהחלטתם וגיבשתם את הרצונות והשאיפות שלכם מהגינה העתידית שלכם, מומלץ לקחת עט או עיפרון ולרשום את כל המסקנות על גבי דף נייר. הרשימה הזו תשמש אתכם כמטרות בשלב התכנון. אל תשכחו בבחירותיכם פרטים חשובים שעלולים להשפיע על הגינה שלכם בעתיד, כמו כמה עבודת תחזוקה הצמחים שבחרתם ידרשו. לדוגמה: צמחים עונתיים יזדקקו להחלפה, שיחים לגיזום וכדומה.

הקמת גינה איכותית ומעוצבת

תכנון מדויק של הקמת גינה מעוצבת וססגונית

במידה ואתם מקימים גינה בבית חדש יש להתחיל ולתכנן כבר בשלבי הבנייה הראשונים, וזאת על מנת לשלב בזמן ובאופן יעיל את תשתיות הגינה עם אלו של הבית. מדובר בתשתיות כדוגמת מיקום מערכת ההשקיה והחיפוי בעבורה, ברזים, תאורה ועוד.

לאחר שדמיינתם את כל הפריטים והעזרים שאתם מעוניינים שיופיעו בגינתכם, קבעו פגישה עם הגנן המיועד לעבודה ולפרוש בפניו את שלל הרעיונות שלכם ולהגדיר בפניו את השאיפות ומטרות הגינה. בשלב הזה, תצאו יחד למשתלה ותגיעו להחלטות בנוגע להרכב הצמחייה הסופי. כאן חשוב לזכור כי הגנן מכיר את תכונותיה של הצמחייה ואת התאמתה לאקלים ששורר באזור הבית בצורה הטובה ביותר ולכן כדאי שתסמכו עליו ותקשיבו לדעתו בתכנון הגינה.

אז אם גם אתם נמצאים בשלב בו אתם מעוניינים לבצע "מתיחת פנים" לגינתכם הישנה, או שמא להקים גינה חדשה לחלוטין, אנו בחברת "נובט" נשמח לסייע לכם באמצעות צוותי החברה ובעזרת משתלה הפרוסה על שטח של כ-30 דונמים עם עצי פרי, עצי נוי ומגוון צמחייה שמתאימה לאקלים שלנו. כל אלו יספקו לכם את הצמחייה הדרושה והידע המקצועי להקמת גינת חלומותיכם.

 

 

 

 

 

 
צרו קשר
חייגו: 050-5295569
רוצים שנחזור אליכם?
השאירו פנייתכם כאן