עצי נוי לגינה – איך בוחרים?

מגוון עצי נוי שאנו חפצים בהם לצורכי גננות ממוקמים במשתלות הפרוסות ברחבי ארץ. ישנו הצורך לבחור עץ נוי בקפידה רבה, תוך כדי התחשבות בטיבה של הקרקע בה הוא מיועד לנטוע את שורשיו, אחוז הלחות לאורך כל ימות השנה וכמה שעות של אור טבעי הוא מקבל בכל יום. 

הפרמטרים הללו בעלי השפעה רבה על אופן התפתחותו של העץ, קצב הגידול שלו וכתוצאה מכך כמה נוי הוא יפיק. בחירת עצי נוי לגינה דורשת ניסיון וידע מקדים, אז הנה כמה טיפים שיעזרו לכם כאשר תרצו לבחור את העצים לגינתכם:

1. יש לאתר את הזן הנכון

לרוב, עצי נוי הם בעלי כמה סוגים וזנים שונים. הזנים הללו מותאמים באופן ייחודי לסביבה, לאיכות נוי ולגודלו של העץ. לכן, לפני שאתם רוכשים את עצי נוי האוהבים עליכם, כדאי לברר בדיוק על איזה

עצי נוי

 זן מדובר והאם הוא מתאים לתנאי הסביבה הקיימים.

2. כלל ההרכבה 

בכדי להניב פירות בצורה איכותית, מרבית עצי נוי זקוקים להרכבה ולכן חשוב לוודא עם המשתלה שהעץ שלכם הוא עץ מורכב. בכדי לזהות האם הוא באמת כזה, נסו להבחין באות "V" הנמצאת על גזעו של העץ, לרוב באזורים הנמוכים שלו. 

3.בחירת גיל מדויק

 כאשר מדובר על גיל העץ, רצוי בחור עץ בשל ההתבגרות, כלומר לא מבוגר מדי ולא צעיר מידי. עצים צעירים עלולים להיות חלשים ורגישים, המערכת השורשית שלהם אינה מפותחת ולכן אין להם מספיק עלי בכדי לייצר מזון. לעומת זאת, עצים מבוגרים גם כן אינם מומלצים מפני שתהליך הטמעתם בגינה עלול לקחת זמן רב והשתלבותו עם הנוף עלולה להיכשל.

4. פרופורציות נכונות של העץ

חשוב לוודא שהיחס הפרופורציונאלי בין מבנה העץ, גוש השורשים, עובי הגזע והשתלבותו הכללית עם הנוף נמצא באיזון מוחלט. עצים שאינם בעלי יחסים אופטימליים נוטים להישבר, להזדקק לתמיכה וכדומה.

משתלת "נובט" מציעה לכם להתרשם ממגוון רחב של עצי נוי לגינה יחד עם עצי הדר מקסימים אשר מיועדים לכל סוגי הגינות במדינת ישראל. בקרו באתר האינטרנט שלנו וצרו עמנו קשר להמשך ייעוץ מקצועי על ידי המומחים שלנו.

 

צרו קשר
חייגו: 050-5295569
רוצים שנחזור אליכם?
השאירו פנייתכם כאן