תכנון גינות קטנות – המדריך המלא

 

באופן הבניה בימים המודרניים, למרבית האנשים אין גינות, חצרות גדולות או שטחים שניתן לעצב ולעבד. גינה קטנה מהווה כפתרון המושלם למגוון השטחים המינימליים הפנויים בבית, בין אם מדובר על חלקו הקדמי או האחורי של הבית.

היתרון המרכזי של תכנון גינות קטנות הוא שתחזוקתן קלה ופשוטה, ובייחוד אינכם נאלצים לשלם כסף רב על צורכי השקיה וטיפוח. בעקבות גבולותיהם הפיזיים של גינות קטנות, ישנן שיטות ייחודיות שתוצאותיהן מרשימות כשם טיפוח ועיצוב גינה גדולה ובעלת מרחב.

אז מה הם בעצם יתרונותיה של גינה קטנה?

תכנון גינות קטנות

-          בניגוד לגינות גדולות שזקוקות למערכות השקיה וטיפול באופן אינטנסיבי, הגינות הקטנות מאפשרות לכם ליהנות מתחזוקה קלה ונוחה.

-          ניתן ליצור מראה מרהיב לגינה וכל זאת באמצעות מעט אביזרים וכלים.

-          גודלה הפיזי של הגינה יכול להקנות הוויה רומנטית ואינטימית במידה והעיצוב נעשה כראוי.

איך מתכננים ומעצבים גינה קטנה?

תחילה, יש לקחת בחשבון את כל המרכיבים שמשפיעים על התכנון ואופן ההתפתחות כגון גודלה הפיזי של הגינה, טיב האדמה, כמה אור טבעי מגיע אליה, כמה לחות ואלו עצים וצמחים אידיאליים לשגשג בגינה.

בנוסף, כדי לשים לב לתכנון הרהיטים, היכן הם יהיו ממוקמים ואלו אביזרים נלווים אתם מעוניינים להוסיף לגינה. חשוב לציין, מפני שמדובר על גינה קטנה, אינכם רוצים ליצור תחושה של צפיפות יתר ועל כן התכנון המקדים צריך להיות יסודי ומדויק.

מבחינה עיצובית, רצוי לתכנן את הגינה כך שתתאים למבנה ביתכם ושתמשיך את הקווים העיצוביים. האסתטיקה גם כן חשובה מאוד מפני שבגינות בסדר גודל כזה ניתן להבחין בכל פריט ולכן יש צורך לקחת בחשבון ראיה תלת ממדית כאשר מתכננים גינה, כלומר, יש להתחשב בגודלה הפיזי מבחינת רוחב אורך וגם גובה.

חברת "נובט" מתמקצעת בהקמה ותכנון של גינות גדולות, גינות קטנות וגינות על גגות. באמצעות הצוות המקצועי והיסודי שלנו, אנו נוכל לייעץ עבורכם אלו עצים וצמחיה יתאימו לגינתכם וכיצד יש לתכנן את הגינה בכדי להעניק לה נפח עיצובי רענן אך יחד עם זאת לשמר את המרחב בה.

 

צרו קשר
חייגו: 050-5295569
רוצים שנחזור אליכם?
השאירו פנייתכם כאן